Hurá, zprovoznili jsme doobjednávky! Více >

Cena a čas
Načítání výsledků
Načítání výsledků
0
0 Kč
Odepnout

Jak se vyrábí mošty z českých jablek?

30.11.-0001

Jak se vyrábí mošty z českých jablek?

 

Jablíčka, která dozrávají v létě i teď na podzim jsou skvělá nejen k jídlu. Najdou své využití při výrobě jablečných moštů. Ty u nás v Česku mají dlouhou tradici a jsou mezi zákazníky hodně oblíbené. Řekneme vám o nich více a třeba příště nějaký ochutnáte.

 

Jak vzniká mošt?

Mošt je šťáva, která vzniká lisováním jablečných stroužků. Pokrájená jablíčka se slisují do poslední kapky a zbydou z nich jen tuhé suché části. Stroj, do kterého úroda jablek od farmářů přijde, na jedné straně produkuje hrubou jablečnou šťávu a na druhé suchý odpad. Šťávu je potřeba ještě zbavit kalu a pěny, která při výrobě vznikla. Nejčastěji se tak cedí přes plátno a to klidně několikrát po sobě, dokud nezůstane čistý jablečný mošt. Ten se nakonec zavařuje, aby se zachovala jeho trvanlivost a mohl se stáčet do lahví nebo krabic.

 

Co se děje ze zbytky z lisování? Ty se dají zužitkovat na kompost nebo jako potrava pro zvířata. Nic nepřijde nazmar. Vše má své využití.

 

Kromě metody lisování se používá výroba zahříváním. Jablka se pokrájí nadrobno a v moštovadlu se postupně zahřívají tak, aby ve spodní části vytékala jablečná šťáva. Ta se již nemusí cedit ani dál tepelně upravovat. To co zůstane z jablíček po uvaření se zase dá využít v kompostu nebo pro zvířata.

 

Proč pít mošt?

Stejně jako jablíčka samotná, je i mošt plný vitamínů, obsahuje přírodní cukry, ovocné kyseliny a na rozdíl od jiných šťáv má hodně vlákniny. Obsahuje přes 30 různých minerálních látek. Z vitamínů pak provitamín A, kyselinu listovou (ta je důležitá i pro těhotné), vitamín C, E a draslík. Má hojné množství pektinu, který není v takovém množství v žádném jiném ovoci. Kombinace těchto látek působí positivně proti revmatismu, posiluje dásně i sklovinu, chrání před onemocněním srdce, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a celkově dobře působí na zažívání.

 

Jak si mošt vychutnat?

V létě nejlépe vychlazený s ledem, krásně osvěží a po sportu vám doplní energii. V zimě si ho dopřejte horký. Stačí ho ohřát, nebo krátce povařit třeba se svitkem skořice a kousky ovoce nebo rozinek. Je to vážně dobrota.

A věděli jste, že kvašením jablečného moštu se vyrábí cider?

 

Mošty na bedýnkách

Už od roku 2010 pro vás dovážíme mošty z rodinné moštárny Kvíc. Je to pro nás srdcová záležitost, protože majitele dobře známe a jejich mošty jsou prostě skvělé. Byly mezi prvními výrobky, které jsme pro vás na bedýnkách měli.

 

Rodina Žaludových hospodaří v obci Kvíc u Slaného. Fungují již od roku 1990 a na výrobu používají pouze jablka z okolních slánských sadů. Jejich mošty jsou bez chemické konzervace, bez přidaného cukru, umělých sladidel a emulgantů. Aby mošty vydržely i bez chemie, jsou ošetřeny pasterizací.

 

Můžete si být jistí, že jablečné mošty z moštárny Kvíc budou chutnat pokaždé jinak, protože jablíčka mají svou specifickou chuť podle doby zrání, sluníčka a celkově počasí u dané sklizně.

Nevyrábí se tu ale jen jablečné mošty. V nabídce od nich máme i další speciality, jako je jablko s červeným rybízem, se zázvorem, s bezinkou, višní nebo rakytník. Pokud nejste tolik na sladkou chuť, vyzkoušejte hruškový mošt. Je jemnější a není tak výrazně sladký jako ten jablečný.

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

30.11.-0001

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

Thaya nám přišla do cesty zhruba před třemi lety, kdy jsme hledali opravdu dobré české víno do našich Dárků z Farmy.  Chtěli jsme se odlišit. Nechtěli jsme nabídnout levné produkty zabalené v celofánu. A ano, mysleli jsme si, že budeme nabízet každý rok jiné české víno, ale firemní klienti si jej pro svou kvalitu tak zamilovali, že se stalo naší stálicí. A nejen oni, ale i světové soutěže. Thaya totiž sbírá jedno ocenění za druhým. 

Březnová výzva

30.11.-0001

Březnová výzva

Co ta březnová výzva vůbec je? Je to malý restart jak mysli, tak těla. Je to čas věnovaný sama sobě, kdy se zaměříme na svého ducha, na své tělo a postupně se nám snad podaří dosáhnout výsledků- a to zrovna nemyslím hubnutí, ale zažití určitých vzorců, které nám dopomohou k tomu se cítit sama se sebou skvěle a v míru.

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

14.12.2021

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

Vánoční kapr je na cestě k Vám. Základem dobré ryby je správná péče. V okolí Třeboně, odkud pochází náš kapr, je rybníkářství tradiční již několik staletí. Některé zdroje uvádí i šest, nebo sedm století zpět. Místní rybáři mají své řemeslo rádi a provádí ho s maximální odborností.