Jak to u nás funguje...aneb nahlédněte do zákulisí Světa Bedýnek

O tom, jak vlastně vznikl nápad, založit Svět Bedýnek, jsme se už několikrát rozepsali. Pokud si pamatujete, tak my sami jsme tenkrát řešili potřebu nakupovat od lokálních zdrojů a českých farmářů. V té době totiž u nás nebyly žádné farmářské trhy a nebyla ani možnost a prostor si vypěstovat něco vlastního. Proto jsme brali inspiraci za našimi hranicemi. Podobné farmářské bedýnky totiž tenkrát slavily úspěch v zahraničí, a tak jsme se do toho pustili sami. Chtěli jsme kvalitní a české potraviny přiblížit nejen nám, ale i našemu okolí. Ne každý má totiž možnost si doma něco vypěstovat a jíst tak kvalitnější jídlo.

Svět Bedýnek - online farmářský trh na jednom místě pro každý den

 Na začátku bylo vůbec dost složité najít vhodné dodavatele a farmáře, kteří by do toho šli s námi. Ale díky tomu, že se se všemi známe osobně, máme vybudované férové vztahy a známe jejich zboží a kvalitu, můžeme ve Světě bedýnek nabízet jen to, co bychom si koupili my samiO tom, jak vlastně vznikl nápad, založit Svět Bedýnek, jsme se už několikrát rozepsali. Pokud si pamatujete, tak my sami jsme tenkrát řešili potřebu nakupovat od lokálních zdrojů a českých farmářů. V té době totiž u nás nebyly žádné farmářské trhy a nebyla ani možnost a prostor si vypěstovat něco vlastního. Proto jsme brali inspiraci za našimi hranicemi. Podobné farmářské bedýnky totiž tenkrát slavily úspěch v zahraničí, a tak jsme se do toho pustili sami. Chtěli jsme kvalitní a české potraviny přiblížit nejen nám, ale i našemu okolí. Ne každý má totiž možnost si doma něco vypěstovat a jíst tak kvalitnější jídlo. 

 

Od našeho vzniku zprvu sousedských bedýnek uběhlo již několik let, ale víte, co všechno stojí vůbec za tím, jak Svět bedýnek funguje dnes?

 

Nejsme totiž běžný online supermarket s potravinami. Ani jsme tak nikdy nechtěli fungovat. od začátku nám bylo jasné, že to chceme dělat jinak. Zodpovědněji a šetrněji. Tenhle přístup je nám nejbližší a v podstatě na tomhle základě budujeme Svět bedýnek od samého začátku.

Čerstvé maso, zelenina, ovoce a mnoho dalších položek z českých farem až k vám domů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A o to víc jsme hrdí, že jsme Svět bedýnek vybudovali vlastními silami bez pomoci silných investorů, jak to např. funguje u dnešních online supermarketů. Jsme rodinná firma s několika zaměstnanci a každému záleží na tom, aby naši zákazníci byli spokojení. Nemáme rozpočty na velké marketingové kampaně, ale o to víc se snažíme nabídnout kvalitnější službu, která je v mnohém odlišná od konkurence. Našimi hlavními body je zodpovědný přístup k přírodě bez zbytečného plýtvání. Dbáme na čerstvost, kvalitu a lidské zdraví.

 

Ekologicky a šetrněji

To je také důvod, proč nám záleží na tom, v čem vám vaše nákupy vozíme. Proto používáme vratné bedýnky, ve kterých vozíme nákupy doslova do roztrhání. Až po té putují k recyklaci. Všechny naše obaly jsou odbouratelné, včetně speciálních rozložitelných igelitových tašek a sáčků, které občas musíme při balení zboží použít. Prostě nám záleží, abychom vytvářeli co nejméně odpadu.

 

Neplýtváme

A to je také důvodem, proč nemáme obří sklady a nenakupujeme do zásoby i čerstvé potraviny v naději, že se všechno stihne prodat včas, než se něco zkazí a bude se to muset vyhodit. Tak jak to bývá zvykem u běžných obchodů s potravinami. Proto nám dalo pořádnou práci vytvořit náš logistický systém tak, abychom sladili objednávky od našich zákazníků s dodávkami zboží od našich dodavatelů. Abychom udrželi čerstvost co nejvyšší, zaváží nás dodavatelé zeleniny, ovoce, masa a dalších chlazených potravin hned několikrát denně. Objednáváme od nich jen to, co se objeví v objednávkách, proto rozvážíme nákupy hned druhý den. Víme přesně, kolik toho či onoho od farmářů objednat a nic nepřijde nazmar. Žádné přeplněné regály čerstvého zboží u nás nenajdete. Vše se u nás “ohřeje” jen chvilku, než potraviny rozdělíme do jednotlivých nákupů a naši kurýři je rozvezou na konečné adresy k zákazníkům.

 

Vypadá to jednoduše, ale před deseti lety, kdy jsme celý systém nastavovali, u nás nikdo nic takového nedělal. Byla to velká zkouška, ale nám to úsílí a čas stálo za to. Tenkrát, když jsme se Světem bedýnek začínali, jsme si pro zboží jezdili sami, než jsme se dostali na určité objemy a dodavatelé nás začali zavážet. Dnes celá logistika funguje doslova na minuty přesně. Díky tomu můžete dnes objednat potraviny z pohodlí domova či kanceláře a hned druhý den mít na adrese svou bedýnku s nákupem.


Čerstvost nade vše

Samotné doručení nákupu k zákazníkům je složitý proces, stejně jako manipulace na skladě. Např. u čerstvého masa, ryb, mléčných produktů a jakéhokoliv chlazeného zboží jsme museli důkladně zajistit chlazení jak na skladě, při kompletování objednávek, tak i během převozu k zákazníkovi. Naše chladící auta jsou vybavená chladícím zařízením, takže jsme schopni zajistit během převozu stejnou čerstvost, jako při přebírání od našich dodavatelů a farmářů. V létě zajišťujeme udržení správné teploty a v zimě zase předcházíme promrznutí např. u zeleniny a ovoce, které je náchylné na změny teploty. Udržet celý teplotní řetězec až po dodání k zákazníkovi vyžadovalo velkou odbornost a také finanční investici. Ale je to nedílná součást toho, co chceme poskytovat...prvotřídní kvalitu a čerstvost.

 

Farmářské produkty až domů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víme, že svět potravin je snad ten nejtěžší obor na podnikání, který jsme si mohli vybrat, ale my naši práci bereme spíše jako takovou misi za zdravější život. Spojujeme naše malé farmáře a značky s jejich zákazníky. Díky tomu si na kvalitním jídle můžou pochutnat i ti, kteří to mají k farmářům daleko. Jídlo je je pro nás radost, ale i velká součást toho, jak pečujeme o naše zdraví. Děkujeme za to, že jste toho součástí a umožnili jste nám dojít až sem :)