Představujeme naše farmáře

Milujeme naše dodavatele a protože Svět Bedýnek podporuje domácí produkci a lokální zdroje, budeme vám postupně představovat naše farmáře a dodavatele, které osobně známe. Nesmí chybět Stanislav Bečvář, se kterým spolupracujeme již více než 6 let a který je pro nás hlavním dodavatelem bylinek, hub a dalších lesních pokladů.

 

Poznejte našeho bedýnkového lesa-pána Standu Bečváře

Standa býval vědcem v entomologickém ústavu. A protože byl vždy činný, hodně cestoval a tento koníček vyžadoval potřebnou dávku financí, přemýšlel, kam se posune dále, co by mohl podniknout, aby toho dosáhl a spojil práci s tím, co ho baví. Sám si vymyslel, že se pustí do sběru hub, lesních plodů, bylinek (aktuálně medvědího česneku) a jejich prodeje. Tomu se ve své rodinné firmě věnuje již 18 let.

 

Standa se řídí roční dobou. Po zimě pro vás jako první sbírá jarní bylinky, které bezvadně nabíjí po zimně unavený organismus a proto se skvěle hodí na jarní vaření. Naprostým životabudičem je český medvědí česnek. Je to divoce rostoucí bylinka, která má aroma jako česnek, ale oproti němu má mnohem jemnější chuť. Jeho sezóna je jen jeden měsíc v roce a tak si ho pořádně užijte. Já ho přidávám téměř do všeho. Skvěle chutná na chlebu s máslem, v pomazánkách, těstovinách nebo třeba v salátech.

Na Velikonoce máme od Standy i kopřivy. A nedivte se, pro mnohé lidi z města to je možnost, jak si pochutnat na této zdravé bylině a nemuset vyjíždět speciálně pro kopřivy na venkov.

 

Proč jsi se rozhodl pro sběr medvědího česneku, hub a dalších lesních plodů? Co tě na tom nejvíc baví?

 

“Protože houby spojují to, co mám rád. Přírodu, základní suroviny, objevování, bádání a není to jednotvárná činnost. Navíc výkup těchto volně rostoucích surovin jako jsou houby a další druhy rostlin podporují finančně konkrétní oblasti a pro sběrače je to mnohdy důležitá součást jejich příjmů. A poslední věc, sběr volně rostoucích rostlin a plodů nedevastuje krajinu tolik jako tradiční zemědělství. Tady hned poznáte, pokud narušíte přírodní rovnováhu oblasti. Nemůžete používat hnojiva, nešetrně vytrhávat bylinky apod. Houby, lesní borůvky a další plodiny rostou přirozeně na konkrétních místech. Když se ke své krajině chováte nezodpovědně, tak se vám to bohužel vrátí a další rok se nic neurodí.

 

Jak vůbec funguje sběr hub? A proč sis vybral pro spolupráci nás, Svět Bedýnek?

“Osobně se nezabývám sběrem, protože v jednom člověku by se tento objem nedal nikdy zvládnout. Dlouhodobě spolupracuji s vybranými výkupny hub, o kterých vím, že je na ně spolehnutí. Tyto sběrny mají vybrané zkušené sběrače, kteří mají potřebné certifikované zkoušky ze znalosti hub, umí se v lese chovat a vybírají pouze kvalitní nečervivé kusy. Výkupny provádějí další stupeň kontroly, jak jedlých druhů, tak i samotné kvality. Houby musí být před zabalením a uchováním zcela čisté a v dobré kondici, tedy co nejčerstvější. A všichni sběrači, to moc dobře ví, protože houby ve špatném stavu od nich nikdo nevykoupí. K zákazníkům Světa Bedýnek takové houby dorazí v bedýnce klidně ten samý nebo následující den. Líbí se mi, že opravdu dbáte na čerstvost, nic neskladujete a snažíte se dostat mé produkty co nejrychleji k zákazníkům. Jedině tak, si na nich mohou dobře pochutnat. Zároveň už se známe dlouho, rozumíme si lidsky a já vím, že svou práci děláte opravdu s nadšením a poctivě. "

 

Stando, ty sám máš osvědčení ze znalosti hub?

“Ano mám. Razítko se vydává na dobu určitou a po uplynutí zákonné lhůty se musí pokaždé obnovovat. Bez osvědčení nemůže člověk uvádět houby do oběhu. Na co uchazeči o certifikát nejčastěji narazí, nejsou pouze druhy, které musí znát, ale záměnné druhy hub. To je při sběru jedno z těch nejdůležitějších kritérií. Při přezkoušení se sejdou zástupci hygieny, státní zemědělské a potravinářské inspekce a státem uznávaný mykolog.”

 

Co všechno si od tebe můžu přidat do bedýnky?

“Z jara to jsou převážně bylinky, jako medvědí česnek, kopřiva, apod. V sezóně pak hlavně lesní houby, jako smrže, občas májovky, hříbky, lišky, václavky a další jedlé druhy. Kromě nich celoročně i žampiony, hlívu nebo portobello. V létě nám rostou borůvky, brusnice, maliny, pak následuje např. šípek, bezový květ nebo rakytník.

 

Zmínil jsi sběr borůvek, ten funguje jak?

Opět jde o nasmlouvané výkupny, které moc dobře znám a mám je prověřené. Nejčastěji jde o horské a příhraniční oblasti, kde máme starší paní v důchodu, které si díky sběru borůvek takto přivydělávají k malému důchodu. A z toho mám obrovskou radost. V těchto oblastech totiž není moc příležitostí, jak si jinak vydělat na živobytí.

 

Co je na tomto duhu práce nejtěžší?

“Jde hlavně o to, že je to sezónní záležitost. Musíte vykrýt i období mimo sezónu hub. Proto jsem k nim přiřadil i sběr bylinek, lesního ovoce, jeřabin a dalších surovin. Když je hub hodně a nestačí se prodat, je potřeba mít dostatek místa pro jejich sušení. Sami asi dobře víte, když nasbíráte plný košík hub, kolik místa vám doma při sušení zaberou. Vybudovat takovou moderní sušárnu není jen tak. Musíte sehnat i dostatek lidí, kteří vám pomůžou s přípravou a samotným balením a to dost často nárazově, protože se vše řídí počasím a tomu neporučíte. V plánu je i vlastní produkce bylinek a zpracovaných produktů. Ale to všechno časem. Jako vždy, okolo toho bude hodně práce. Spolupracuji i s vybranými a michelinskými restauracemi. Kuchaři mi zavolají, zda pro ně můžu sehnat to či ono a já jim vyhovím, pokud můžu. Je to pro mě další zdroj příjmů z podnikání.

 

Přidejte si do své bedýnky: